BBC5_office_kancelarie
10. jún 2021

Je skvelé pracovať v atraktívnom prostredí v modernej štvrti

Úspešné firmy sídlia na dobrej adrese, aj preto najlepší zamestnávatelia dôsledne dbajú na výber svojho sídla. Podnecujúce pracovné prostredie totiž v prieskumoch dlhodobo vychádza ako jeden z top motivátorov zamestnancov. Väčšina z nás strávi v práci podstatnú časť života a aj zo psychologického hľadiska je dôležité, aby sme do nej chodili s elánom. Pohoda zamestnancov ovplyvňuje ich výkon, čo je dôvod, […]

BBC5_office_kancelarie_streetfood
28. september 2020

Doprajte si street food – kulinárske zážitky z ulice

Tešíte sa každé ráno do práce? Nechajte nás hádať… Pracujete v Aupark Tower!
Podľa štatistík strávi priemerný Slovák na pracovisku viac ako 40 hodín týždenne. Podčiarknuté a sčítané, hovoríme zhruba o 10 rokoch života. Podávať kvalitný pracovný výkon bez možností dopriať si hodnotný oddych je z psychologického hľadiska nemožné. Progresívne premýšľajúci zamestnávatelia preto čoraz viac dbajú na work-life balance (rovnováhu pracovného a osobného života) a v záujme pohody svojich zamestnancov tomu prispôsobujú aj výber sídla spoločnosti.

28. septembra 2020

Doprajte si street food – kulinárske zážitky z ulice

Street food je ideálny spôsob vychutnávania čerstvej a pestrej ponuky jedla priamo na ulici. Street food zažil v posledných rokoch po celom svete veľký boom. „Jedlo z ulice“ sa stalo gastronomickým trendom a dnes už ponúka najrôznejšie chute zo všetkých kútov sveta. Bohatý mix kulinárskych zážitkov z ulice si môžete dopriať aj v BBC5. 

Trucky a stánky s jedlom sú okrem rušných centier miest dostupné už aj pred administratívnymi budovami. Pestrá ponuka jedál prevedie svetom lahodných chutí vyznávačov slovenskej klasiky, vegánov či milovníkov exotiky. Nový gastronomický trend sľubuje kvalitný gurmánsky zážitok a nezameniteľnú atmosféru ulice aj našim nájomcom.

Food trucky a stánky s jedlom sú okrem rušných centier miest dnes už pomerne bežné aj pred administratívnymi budovami. Výnimkou nie je ani tá naša. Pestrá ponuka jedál prevedie svetom lahodných chutí vyznávačov slovenskej klasiky, vegánov aj milovníkov exotiky. Gurmánsky zážitok si doprajete len na skok od svojho pracovného miesta.

BBC5_office_kancelarie_street-food_Bratislava

BBC5 – Street Food

Ako sa z núdze stala cnosť

Korene jedenia na ulici siahajú oveľa hlbšie než do súčasnej mekky street foodu – Ázie. Na vyprážaných rybách ponúkaných v meste si ľudia pochutnávali už v starovekom Grécku. Stravovanie na ulici prekvitalo i v starovekom Ríme. Dôvodom bola chudoba a nedostatočné vybavenie domácností. 

Aj v Číne bolo pouličné jedlo primárne doménou chudobných. Panstvo si vtedy potrpelo na prvotriedny servis a prestreté tabule vo svojich luxusných príbytkoch. 

Dnešný pohľad na street food je diametrálne odlišný. Stánky s pouličnými dobrotami neraz zriaďujú aj vychýrené kamenné prevádzky. Sú tak neformálnou možnosťou, ako prezentovať vlastné kulinárske umenie širšiemu okruhu priaznivcov.

Moderné „jedlo z ulice“ je pastvou pre oči a chuťové poháriky. Súčasné lahôdky dávno prekonali svojich slovenských pouličných predchodcov – párky v rožku, grilované kurčatá či langoše. Street food 21. storočia má však s touto spomienkou spoločnú nezameniteľnú atmosféru stretávania sa s priateľmi pri jedle.

Popularita jedenia na ulici nerastie len v destináciách, kde je táto forma stravovania prirodzenou súčasťou kultúry. Aj v pomerne konzervatívnych stredoeurópskych podmienkach bez historického kontextu si získava čoraz viac fanúšikov.

Street food v práci? Nech sa páči!

BBC5_office_kancelarie_street-food-2_Bratislava

BBC5 – Street Food

Kultúra stravovania sa na ulici už dávno nie je iba spôsob, ako rýchlo zahnať hlad. Za jedlom, ktoré za pár minút pristane vo vašich rukách, je toho oveľa viac. Niekoľkohodinová príprava z kvalitných surovín v zákulisí tvorí neodmysliteľnú súčasť finálneho zážitku.

Prepracovanosť súčasného street foodu dosahuje veľmi vysokú úroveň, čoho dôkazom je okrem rastúcej popularity aj prvá michelinská hviezdička udelená stánku s pouličným občerstvením v Singapure. 

Milovníci food festivalov a „jedla do ruky“ si pravidelne užívajú „chutné“ časy aj na pracovisku. Priamo pred budovami z portfólia WOOD & Company Real Estate si zamestnanci už viac ako päť rokov môžu dať to najlepšie z ponuky slovenského street foodu. 

BBC5_office_kancelarie_street-food-3_Bratislava

BBC5 – Street Food

Je to jeden z krokov, ktorý nás v snahe o neustále zatraktívňovanie pracovného prostredia obzvlášť teší. Podobne ako káva či šampanské, aj nápad s pouličným jedlom sa zrodil zhodou náhod. „Počas rekonštrukcie reštaurácie na prízemí Aupark Tower sme chceli ponúknuť alternatívnu možnosť stravovania sa. Vtedy z toho vzišiel street food priamo pred budovou. Idea sa ujala, a tak sme ju rozšírili aj na ďalšie budovy zo svojho portfólia – BBC5 a Lakeside Park 01,“ hovorí Martina Lazarová, lízingová manažérka WOOD & Company Real Estate.

V prípade BBC5 sa streetfoodové „hody“ konajú počas sezóny – na jar a na jeseň, pričom ponuka sa pravidelne obmieňa a doplní ju aj stánok so sezónnym ovocím. 

A čo všetko sa už objavilo v našom streetfoodovom menu? Zamestnanci si doteraz pochutili na voňavých špecialitách od LeBeef, šťavnatých buritách z dielne Burrito Fellas, dobrotách z Bistro Unas a „vymaznaných“ palacinkách Petite Creperie. 

Ponuku spestrili chutné hotdogy z NYC Corner, sladké pokušenie z Twister Bakery či bezlepkové pochúťky pripravené v Gluten freeaks. Svoje umenie predviedli syroví majstri z Raclette aj UNAS Street Food s netradičnými burgrami. 

Po vychýrených treskách v pivnom cestíčku od Poľnej kuchyne sa zaprášilo rovnako ako po dobrotách zo slovenskej kuchyne – delikátnych párancoch zo stánku Trhance jak párance. Komu ešte zostalo miesto na dezert, ten sa ponúkol zmrzlinou lokálnej značky KOUN. Na pulze súčasného trendu zostávame naďalej a už sa nevieme dočkať špecialít, ktoré spolu s vami ochutnáme v blízkej budúcnosti.